Wycieczki jednodniowe

Wycieczki całodniowe

 

            Mili Goście specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka ciekawych wycieczek, dzięki którym nie tylko nacieszycie swoje oczy pięknymi widokami ale również spędzicie czas niezwykle aktywnie.

Gwarantujemy niesamowitą zabawę oraz moc wrażeń.

 

1.  Spływ przełomem Dunajca

 

            Jedną z najbardziej znanych atrakcji w Pieninach jest tak zwany spływ tratwami lub rafting (spływ pontonami) przełomem Dunajca. Przepiękny krajobraz, malownicze widoki oraz liczne opowiadane przez flisaków legendy z pewnością umilą Wam czas podczas 2 godzinnej przeprawy.

            Dodatkowo proponujemy możliwość zwiedzenia XIV wiecznego gotyckiego zamku w Niedzicy górującego nad, Jeziorem Czorsztyńskim, bacówki, w której będziecie mieli możliwość zobaczenia jak wyrabiane są tradycyjne góralskie sery oraz poznacie tajniki ich powstawania. Na sam koniec odwiedzicie słynny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO drewniany XV wieczny kościółek w Dębnie znany z filmu Janosik.

Czas trwania wycieczki : ok 7 h

Cena: 

120 zł  spływ tratwą ( w cenę wliczony transport oraz spływ)

145 zł spływ pontonami ( w cenę wliczony transport oraz rafting)

Dodatkowo płatne :

-      bilet wstępu na zamek w Niedzicy ( bilet-8 zł )

 

2. Słowacja : Jaskinia Bielańska- Stary Smokowiec - Szczyrbskie Pleso

 

            Będąc w Kościelisku warto również zobaczyć co do zaoferowania mają nasi słowaccy sąsiedzi zważywszy na fakt, iż dzieli nas od nich jedynie 16 km.

 

            Jednym z ciekawszych miejsc na trasie wycieczki jest niewątpliwie jaskinia Bielańska uważana za jedną z najpiękniejszych w rejonie Tatr Wysokich po stronie słowackiej. Urzeka nie tylko bogactwem stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów ale również i wodospadami oraz cudownymi podziemnymi jeziorami. Dodatkowo zamieszkują ją liczne gatunki nietoperzy.

            Następnie zawitacie do zjawiskowego XIX wiecznego kurortu położonego u podnóża Tatr Wysokich  zwanego Starym Smokowcem, skąd gondolą podziwiając fantastyczną panoramę Tatr dotrzecie na szczyt Hrebienok.

            Ostatnim ale równie przepięknym punktem wycieczki jest Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) inaczej zwane słowackim Morskim Okiem.

Czas trwania wycieczki ok : 7 h

Cena : 100 zł/osoba 

( minimalna liczba uczestników 8 osób)

Dodatkowo płatne:

+    zwiedzanie jaskini Bielańskiej - 8€

+    gondola Stary Smokowiec 9€

 

3. Orawy oraz Tatralandia

            Słowacja Północna uważana jest za jeden z najpiękniejszych i zarazem najciekawszych rejonów w kraju. Znajdują się tam liczne doliny, kaniony, jaskinie oraz zamki.

             Jednym z najsłynniejszych jest zamek Orawski wybudowany na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok. To właśnie ten kompleks zamkowy będziecie mogli zwiedzić podczas proponowanej przez nas wycieczki. Składa się z dolnego, średniego i górnego zamków, pałaców, fortyfikacji i wież. Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością zachwycą nie jednego z Was jest połączenie trzech wejściowych bram z tunelem, pod którym skrywają się podziemne korytarze. Dodatkowo znajduje się tam Orawskie Muzeum.

            Następnie udacie się do jednego z największych w tej części Europy termalnego Parku wodnego Tatralandia, który to nie tylko dzieciom ale i dorosłym przypadnie do gustu i zostanie w Waszych pamięciach przez wiele lat. Wody w basenach posiadają lecznicze właściwości, świetnie działają na układ zarówno ruchowy jak i oddechowy. Dodatkowo znajdują się tam liczne

            mosty pontonowe, krzesła i łóżka z masażami wodnymi, wodne grzybki, sztuczne prądy, bajkowy zamek ze zjeżdżalniami, z tryskającym wodą, wodna huśtawka itp. Odbywają się tam również animacje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

Czas trwania wycieczki: 8-9 h

 

Cena: 100 zł/ osoba

Minimalna liczba uczestników 8 osób

Dodatkowo płatne :

+  zwiedzanie Zamku Orawskiego z przewodnikiem 7€

+  bilet wstępu do Tatralandi 26 € osoba dorosła dzieci od 6 do 11 roku życia 19€

 

4. Oświęcim oraz Wadowice

 

            Ostatnia propozycja kierowana jest dla osób pragnących  zobaczyć miejsca związane z historią Polski. W tym celu w pierwszej kolejności udacie się do Oświęcimia w którym znajduje się największy hitlerowski obóz zagłady.

            Auschwitz- miejsce w którym z początku przetrzymywano polskich inteligentów oraz Polaków próbujących walczyć z najeźdźcą. Od 1942 roku więziono tam również Żydów zamieszkujących tereny znajdujące się pod okupacją. W ten sposób Hitler chciał zrealizować swój nazistowski plan zlikwidowania ludności żydowskiej. W obozie straciło życie aż 1,1, mln ludzi. Do dziś miejsce to jest symbolem  terroru i ludobójstwa.

            Kolejno udacie się do Wadowic miasta, w którym urodził się Ojciec Święty - Jan Paweł II.

            Znajduje się tam Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP, z XVIII w., w której to Karol Wojtyła przyjął chrzest oraz sakrament bierzmowania. Nieopodal zlokalizowany jest również rodzinny dom papieża, w którym obecnie znajduje się muzeum biograficzne. Będąc w Wadowicach obowiązkowo należy skosztować słynnej nie tylko w Polsce ale i na całym świecie kremówki Wiedeńskiej.

Cena : 100 zł/ osoba

(minimalna ilość uczestników 8 osób)

Czas trwania wycieczki 10-11 h

Dodatkowo płatne :

+  karta wstępu do muzeum w Auschwitz 30 zł

+  bilet wstępu do domu rodzinnego Jana Pawła II 20 zł