Atrakcje Kościeliska

Nasz Gościniec położony jest w Kościelisku, niewielkiej miejscowości znajdującej się u podnóża Tatr. Zatrzymując się u nas mogą Państwo nie tylko zrelaksować się i wypocząć, ale również skorzystać z wielu atrakcji, oferowanych przez region. Podhale odznacza się niezwykle malowniczym krajobrazem, pełnym licznych urokliwych szlaków górskich i tras spacerowych oraz miejsc, dzięki którym poznają Państwo historię regionu oraz poczują niepowtarzalną góralską atmosferę.

Dla aktywnych

Osobom ceniącym sobie aktywny wypoczynek polecamy spacery i wędrówki po trasach o zróżnicowanym poziomie trudności, z których mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Polecamy Dolinę pod Reglami, z której rozciąga się widok na Zakopane i Gubałówkę. Jest to doskonała trasa, którą w zależności od pory roku i własnych preferencji, można pokonać pieszo, rowerem, a nawet na nartach.

Trasą cieszącą się dużym powodzeniem, m.in. ze względu na utwardzoną nawierzchnię, jest droga na Morskie Oko, będące jednym z najbardziej charakterystycznych i urokliwych miejsc w Tatrach. Do nieco trudniejszych szlaków, zaliczyć można ten prowadzący na Giewont, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na górskie pasma.

Dla miłośników sportu Zakopane, Kościelisko oraz inne podhalańskie miejscowości, przygotowało wiele atrakcji. Jako region niezwykle bogaty w wyciągi narciarskie, jest niezwykle popularny wśród amatorów sportów zimowych. Dodatkowo, na Podhalu można znaleźć również parki linowe, będące ciekawą formą spędzania wolnego czasu zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Odrobina relaksu

 
Niektórzy turyści odwiedzają Podhale nie tylko ze względu na górski krajobraz, ale również na charakterystyczne dla tego regionu miejsca i obiekty, w których można skorzystać z atrakcji wodnych. Okolice Zakopanego bogate są w baseny termalne oraz aquaparki, chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Jednym z wyjątkowych miejsc jest Polana Szymoszkowa, oferująca otwarte kąpielisko, otoczonego przez góry. Osoby poszukujące relaksu i odprężenia, mogą zatrzymać się w jednym z wielu hoteli, posiadających strefę SPA&Wellness.
 
Turyści preferujący mniej intensywny wypoczynek, mogą również zapoznać się z historią i kulturą Podhala. U podnóża Tatr znajduje się wiele miejsc, które w ciekawy sposób przybliżą ją je zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W Zakopanem znaleźć można m.in. Chatę Sabały, będącą jedną z najstarszych tradycyjnych budowli w regionie. Osobom chcącym szerzej poznać podhalańską przyrodę, sztukę i kulturę, polecamy również odwiedzenie Muzeum Tatrzańskiego. Warto także odwiedzić drewniany Kościół św. Kazimierza, mieszczący się w Kościelisku, który jest jednym z najstarszych i najbardziej urokliwych budynków sakralnych na Podhalu.

Atrakcje sezonowe

 
Zakopane i podnóże Tatr to miejsce, w którym na turystów zawsze czekają rozmaite atrakcje sezonowe. W zależności od pory roku, można skorzystać m.in. z organizowanego przejazdu psimi zaprzęgami, kuligu konnego, spływu przełomem Dunajca czy ognisk z udziałem kapeli góralskich.
 
Tatry oraz okoliczne miejscowości, takie jak Zakopane czy Kościelisko, to miejsca w których każdy znajdzie formę wypoczynku i spędzania wolnego czasu, dopasowaną do osobistych preferencji. Dlatego region ten jest chętnie odwiedzany przez turystów niezależnie od pory roku i panującej aury.